Wildmotors Most – Endurance a sprintové závody

Okruhová agentura Wildmotors uspořádala na autodromu Most 3 hodinovou Endurance a sprintové závody. Dobře zorganizovaná akce přinesla klukům z Brain racingu dva zlaté poháry za první místo v SSP i v SBK.

Zavod Endurance 1. misto Most Wildmotors

Všichni se postupně do Mostu sjížděli už v úterý večer, jen Jarda s mechanikem Vašikem moto-Nývltem dorazil až ve 3 ráno. Naštěstí se v Mostě s Wildmotors jezdí na 4 skupiny a začíná se déčkem a tudíž bylo o hodinu více na všechno čas. Motorky stály na stojanech, nahříváky zapnuté, jen vyrazit na trať. Předpověď počasí slibovala pohodový slunečný den a meteorologové se tradičně nespletli. Přívětivých 12°C a svěží květnový větřík nás provázel celým dnem až do večera. Počasí tedy bylo mírně suboptimální, což na radosti nepřidá. Když se do toho přidá pár technických problémů s motorkou, je den jako malovaná záchodová mísa. Michalovi první Suzuki zazlobila, ale druhá naštěstí byla funkční a Michal si na ní dojel pro první místo v endurance celkově. První Gixxo tedy nechal stát v koutě a soustředil se na to lepší, co bylo možné z druhé motorky dostat.

Endurance Wildmotors Michal Parma a Rossinka Most 2015

Rossinka Péťa do Mostu již měla problém z Brna vyřešen a i když dorazila s malým zpožděním, celý den si jen v pohodě užívala ježdění, posouvala své časy dolu, zajela si několik osobáčků a jen tak letmo byla nejrychlejší pilotkou na tomto klání.

 

Radek se svou Hondou rovněž nezaznamenal žádné technické obtíže, přes den se v kvalifikaci v pohodě rozjel a na konci dne v endurance si dojel pro zlatý pohár.

Za to druhý týmový Fireblade po minulých sezonách bezchybné služby zazlobil a to prakticky ve všech měřených rozjížďkách. Nejprve přestal táhnout pod plynem a Vašik měl rázem plnou hlavou starostí a ruce práce. Nakonec se jako zdroj poruchy ukázala palivová hadice. Tak hurá do další měřené rozjížďky, zajet lepší čas pro start v závodě Endurance. Honda se tentokrát ani nestihla pořádně zahřát a ve druhém kole přestala řadit. Za jízdy se to tvářilo jako by vypadl kolíček jištění řadicí páčky a tato se protáčela. Bohužel však následkem předchozího pádu byl vytržen segment z rámu a na první pohled bylo jasné že Honda tentokrát dojezdila, Vašik se držel za hlavu a lkal. Tady ale přichází ke slovu pan motomechanik Václav Nývlt a jeho FIŠTRÓN a konstruktérská kreaitivita… 🙂 Stojánek má v rámu krásné dvě díry a ty posloužily jako náhradní body upnutí pro upadnutý segment řazení a hotovo! Již jen nastavit páčku aby byla příjemně v dosahu a tradá…hurá do třetí jízdy, poslední kvalifikační do endurance. Ve třetím kole ovšem Faryk přestal řadit z pětky nahoru, jakoby ta rychlost zůstala viset. Podřazovat sice šlo, ale v dalších dvou kolech se to ještě zhoršovalo a někdy zavisla i čtyřka. Ven! Co to sakra je??! Mechanik Vašik opět zkoumá příčinu a nové upnutí řadicího segmentu prostě zapříčinilo, že jedna packa kamene se zaaretuje o stupačku a jediný pohyb možný je zpět, což se provádí při podřazování. Opět z počátku frustrace, že jsme dojezdili. A opět přichází ke slovu pan motomechanik Václav Nývlt a jeho FIŠTRÓN a konstruktérská kreaitivita… 🙂 V neposlední řadě ovšem také přispívají kluci z týmu potřebnými díly ze svých tajných zdrojů a Vašik na konci naladil jinou trajektorii a geometrii chodu páčky řazení. A bylo po problémech, poslední free pit line před 3 hodinovým závodem endurance naznačil že by vše mohlo fungovat a skutečně se zbytek dne již obešel bez technických problému ve stánku žlutého týmu.

Wildmotors Le Mans start Endurance Most 2015

Jako startující jezdec byl zvolen Jarda a tak po chvíli klidu honem do zaváděcího kola. Jarda na startu zcela nekolegiálně zachrápnul, poněvadž nejspíš nedával pozor. Stál na čáře, naproti své motorce, zatímco ostatní závodníci už běželi přes polovinu trati. Honda však netradičně nastartovala okamžitě a Jarda byl na výjezdu z retardéru na krásném 3. místě. Ještě v prvním kole se přes něj dostaly snad dvě motorky, nicméně během závodu došlo také k několika lehčím pádům rychlých kluků na předních místech a tak byl Radek na druhém žlutém Firebladu na konci odmávnut celkově jako třetí a ve třídě na prvním místě. A historie se neptá, kdo byl kdo, zda někdo z rychlejším náhodou před hochy nespadl.
Takže první endurance a plný počet bodů přinesl spoustu radosti, kterou bylo nutno řádně oslavit.

Kdo kvalitně oslavuje, ten brzy vstává. A tudíž byl celý tým hned po ránu svěží jako rybička. Technické problémy se vyhnuly všem, kromě Jardova Fireblada, který kousek pod vrchem přestával táhnout. Hadice byla navedena jinudy, tady přestává sranda. Zrovna to tak pěkně jezdilo a konec závodů se zdá nevyhnutelný. Ale opět přichází ke slovu Vašik Nývltu a do další jízdy již Faryk šlape jako hodinky.
Do sprintového závodu na 10 kol startuje nejprve Michal v šestistovkách. Rozjezd má perfektní, ale než pošle motorku do šikany, otře se o něj Márty a ještě další borec a Michal po závodě znechuceně konstatuje, že si to pokálel sám, protože se zaseknul na brzdách, když brzdil na stejném bodě jako v rychlém kole závodu a přitom v první kole závodu má po startu ještě mnohem nižší rychlost. Nakonec mu první dva rychlíci trochu poodjedou a Michal zůstává ve druhé skupince jedoucí o třetí až šesté místo a na konci závodu je z toho pěkné místo páté a body do poháru.

Rossinka Péťa zaznamenala výborný start v půlce pole a zanechává za sebou několik pánů jí čuchat výfuk. V první půlce závodu je statečně drží všechny za sebou a hoši jsou schopni předjetí pomaličku vracet teprve ve drué půli, kde Péťa přeci jen ztrácí síly. Nicméně i tak je z toho nádherný čas 1:54 a Rossinka je tak se svou Yamahou R6 velice spokojena. V hodnocení žen tak zcela jednoznačně získává první místo.

Rossinka Petra Hlavsova Wildmotors Most

Radek startoval ze 7. místa a po hladkém průběhu závodu, kde se vyvaroval jakýchkoliv excesů si odvezl body do celkového hodnocení. Na konci sezóny se budou jistě hodit.

Wildmotors Most start zavodu Sprint SBK

Jarda na druhém Firebladu, kterého Vašik odladil startopval až z 11. místa. Zaznamenal ale výborný start, když předjel kluky ze třetí, ale i celou druhou řadu a ze šikany vyjížděl na 4. místě. Jezdec za ním mu to ale velice rychle vrátil a Jarda tak do 6. kola jezdil na pátém místě. V šestém kole ovšem začala přicházet únava z předchozího závodu endurance. Dalším předjetím byl odsunut na 6. místo a bohužel, i když motorka fungovasla dobře, nebyl schopen držet rychlost a v předposledním kole se tak musel sklonit před dalším jezdcem na krásné Ducati Panigale se kterým ztratil kontakt po zdržení za kolařem. 7. místo v cíli však po startu z jedenácté pozice a na pozadí technických problémů vykouzlilo úsměv na tváři a spokojenost.

Moto-Nyvlt.cz servisuje motocykly pro zavody na Mosteckem autodromu v kapotach Motoforza

Další závody a porce trénování na okruhu v Mostě nás čeká na začátku července, v průběhu června je tedy relativně klid.

Kapotáže Motoforza na Yamaha R6, Honda CBR1000RR Fireblade a Suzuki GSXR600

kam dále?

Mrkněte ZDE na lednové promofocení. Venku byla zima, ale u Vašika na dílně bylo hodně horko

A co třeba galerie z focení po závodech?

no images were found

nebo fotky z průběhu závodů

no images were found