Wildmotors Endurance a Sprinty Brno – Masarykův okruh očima Frankyho poprvé

Wildmotors Brno 6. – 7. 7. 2016 uspořádal první okruhovou akci na Masarykově okruhu v Brně. Tato trať má velice speciální atmosféru a morální hodnotu, protože se tu jezdí závody mistrovství světa již od nepaměti a závody tu vyhrávaly ikony motocyklových závodů, ještě když většina jezdců týmu nebyla ani v plenkách.

elektromocek_titulka KM-elektro-logo288-04

 

Těsně před podnikem oznámil pořadatel Kuba, že díky informačnímu šumu se spolupořadatelem ActionBike se nepodařilo dohodnout realizaci dalšího vytrvalostního podniku Wildmotors Endurance v plánovaném termínu kalendáře závodů 6. 7. 2016. Tento den tak budou probíhat pouze jízdy tréninkové.

Jen tak zbůhdarma kroužit není nic pro nás soutěživé typy. A tak dostává úplně jiný význam den druhý, kdy proběhne standardní závodní den ActionBike. V Brně se nás nakonec sejde „zdravé“ jádro partičky WM a pořádající Kuba tento brněnský podnik jako celek škrtá z bodovacího kalendáře seriálu WM. To já v rámci přípravy nevěděl a zažíval jsem horké chvilky, když mi selhala doprava a díky státním svátkům selhávala také i běžná komerční doprava (na poslední chvíli, nebo ještě o kousek později :D). Ale věřil jsem, že to dopadne a dopadlo. Ještě, že mám haldu kamarádů (na které žel moc času nezbývá).

První „kroužící“ den doprovázel účastníky silný vítr. Když jsem navečer dorazil do depa, potěšilo, když mi Michal nabídl místo u sebe. Což nakonec poskočilo na jeho souseda. Ještě doma – tedy u kluka, který mi nakonec půjčil přívěs (znáte to – „podej čertu prst a….“) – jsem v jeho pneuservisu otočil zadní „tréninkovou“ pneumatiku SC2 ve dvoustovce která sloužila minulý závod endurance. Napravo již téměř zmizely kontrolní body, ale na „okouknutí“ kam vlastně trať v Brně vede – to musí stačit.

Večer Michal ještě kontroluje svojí přední pneua po zralé úvaze tuto mění. Ptá se, jak jsem na tom já? Já jsem klidný – KR 106 které mám nazuté na předku je přeci téměř nesmrtelné. Ale nakonec se přeci jen kouknu a…..předek si moc nezadává se zadkem! Ve výsledku se nakonec seberu a obuji předek :D. Tedy po rozmontování – v půlce práce mi ostatní vytáhnou na studijní procházku po trati – stmívá se/kdy dodělám to kolo mi není jasné. Trať je před Schwantzovkou ve velkém rozsahu zaneřáděná vapexem. Prý se zde nějakému Němci rozpadl motor a nešel k zemi sám. Tady si to rano projedeme opatrně, jinak budou kapotáže lítat všude kolem.

Moto Forza moto kapotáže a příslušenství - laminát, karbon, plexi, pěna

Večer se ještě přihrne manager teamu BR Jarda B., a je z toho pekelná ochutnávka nápojů, kdy první ochutnávka domácí jeřabinky zkamení jazyk a pak už ….je to úplně fuk co se pije. Spát jdu mezi posledními do půjčeného vozíku – „komforttábl“.

Ráno začínáme jezdit. Byl jsem naposledy jezdit v Brně asi před 5-ti lety. Takže si zopakuji pocity nováčka. Po první jízdě nevím jak jet, jsem servaný a deprimovaný. Ale to je normálka vždy a na každé nové trati (je to v podstatě bezva pocit – to, že to nejde/a věřit si, že to nakonec půjde :D). Také se mi povedlo ihned ve druhém kole na dvojce utrhnout obě pneumatiky. Když jsem se o tento zážitek podělil – koukne mi Michal na zadek a říká: „a Ty se divíš, když už tam nemáš ani kontrolní body“. No a, vždyť jsem jí otočil. „To jo, ale klouzlo Ti to doleva – viď – na té ojeté!“ A tak raději zadek přezouvám, ač jsem tak rychle ještě nechtěl. Postupně opět nalézám stopu a časy klesají.

Wildmotors Brno Endurance

Na druhou stranu zjišťuji, že mám nemocnou převodovku. Třetí stupeň jako by nelze dořadit. Sice vždy nakonec zapadne, ale je to o nervy. Během dne nás trochu rozptýlí jedna v zelených šatečkách oděná kočičanda s vysokým chc…, ehm v duchu etiky bych opravil na „s dlouhýma nohama“. Nejprve se mne drsně oslovuje v depu – jestli jako nevím, kde by našla „toho a toho“. Viditelně mu nepřišla zrovna fandit. A tak si říkám, že jí trocha léčení neuškodí = „Toho neznám, ale určitě spal na dnešek u nás / a možná i na včerejšek….?!“. Ale vidím, že nemá moc smyslu pro humor. Ostatní klucka v dobré víře následně hledaného „prásknou“, že je tu s námi a právě jezdí. Chudák kluk, když se pln pozitivních zážitků vrátil z trati – nastoupila na něho tato kočičanda hořkou ultimativní sprchou (já, nebo motorka….). Jako by ve svém věku ještě nevěděla, že my kluci potřebujeme na hraní obě = přes den motorka / v noci ona.

A když jsem to už nakousl – tento týden musela být na slunci geomagnetická sluneční bouře zasahující vlnový kmitočet všech žen. Ještě v Brně jsem se ani nesnažil, ale nešlo přeslechnout, že i dalšího kolegu mini-štokaře (se „čmeldou“) jeho Slunce Jasné také zrovna pozitivně nenabíjela – pfffff! (Nu, a přijedu domů ….a takéjá jsem byl ženuškou nepochválen. Jak říkám – jistě geomagnetickoženobuňko sluneční erupce :D).

Ale zpět k jezdění. Do závodu SSP ActionBikes /na 5 kol na sklonku dne (17:30hod.) se nakonec kvalifikuji na 11. místě (3-tí řada roštu). Michal stojí ve druhé řadě přímo přede mnou.

!!! START !!!

Brno start Sprint splašený kůň Marty Wildmotors

 

Na startu se mi motorka zakucká a nechce do obrátek, pomáhám jí spojkou a koně chytají druhý dech – motorka se vzpírá na zadní a musím přivřít a propadám se hloubkou pole. Do první zatáčky najíždíme jako vosí roj! Beru zatáčku zvenku a snažím se topit pod kotlem. Jedeme ve čtyřstupu vedle sebe, kousek od přílby mi v pravém náklonu rotuje zadní kolo soupeře a o botu se mi téměř opírá přílba dalšího soupeře – to vše ve 150km/h na koleni. Filip Š. se po závodě řehtal, že to bylo husté. Ve výjezdu tlačenice pokračuje, a protože mi soupeři nenechali místo ani na obrubníku, letím až za ním po nyní již do-asfaltované části, kdy na konci musím kousíček na konci střihnut přes travnatou část a malinko se asi zaprášilo (ve 2011 byla tato část ještě „zelená“). Podle Filipa Š. jsem tímto nasazením německé soupeře dost vyplašil. Zvláště, když jsem jim zaprášil vícekrát :D.Postupně se snažím dobít ztracenou pozici. Dostávám se kupředu. V předposledním kole se dotahuji na jiného Plzeňáka Lukáše V. C. na Kawasaki. Ten zase sedí na dvou dalších soupeřích. Kousek s odstupem je vidět Michal. Hledám, kde se pustím do Lukáše a párkrát to zkusím nanečisto – pak natvrdo to přijde na nájezdu na cílovku, ale co to……prapory, mávání = „to už je konec“…?!, ani jsem se nevšiml šachovnice. Takže v cíli to dalo na 12. flek. Michal dojíždí na 8. místě a tak na něho v závěrečném vyhlášení zbyde také upomínkový pohárek 😀 (AB rozdává do 10. místa).

 

Po vyhlášení honem zabalit, rozloučit a tradááá. Musím ještě vyzvednout syna u příbuzných v Praze a tam nemohu dorazit o půlnoci. Ještě na odjezdu pozdravím partu teamu Halbich a pochválím Blance S. pěkně sestavenou opravenou Daytonu (smůla, že ji už v následujícím WM Most znovu pochroumala. Každopádně tahle holka, až přestane padat bude hodně rychlá).

Další povedená akce WM za námi, i když nebodovaná – škoda absence řady soupeřů (Richarda Č., Franty D., Lukáše S.…..). Kdy někteří se raději věnovali přípravě na nadcházející bodovaný podnik kalendáře Wildmotors Most (13.- 14. 7. 2016) u konkurenčního pořadatele. No – uvidíme chlapci, jak dobře jste se připravili (Dosažený čas 1:45 v Mostě je pěkný!).