Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013

Původně plánované Maroko nakonec tedy ustoupilo ve prospěch Taiwanu. Chtěli jsme především fyzicky potrénovat a v duchu dobrých sportovních tradic bez doprovodu, prostě postaru, na těžko. Klasický těžko -biking, všechno na vlastní pěst, přímo s místními lidmi, jídlo co se sežene cestou, ubytování rovněž co nás do nosu cvrnkne.

odkazy na reportáže z Brain racing Expedice Taiwan 2013 — Na kole okolo Taiwanu naleznete níže:

Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013 1

Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013 2

Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013 3

 

Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013

Taipei 101 — Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013

 

Taiwan je země s pohnutou historií, do konce 2. světové válce na Taiwanu vládli Japonci. Po válce Japonci zmizeli, ale Maovi odpůrci, kteří měli na pevninské Číně horkou půdu pod nohama byla další vlnou okupantů. Na Taiwanu mají své základny také američané, jsou tam kupodivu ne příliš oblíbeni, ale skutečné a dokonce velmi příjemné překvapení zažívá našinec při obligátním dotazu odkud, pokud se ho podaří rozluštit. Taiwanci nás a Němce mají velmi rádi. Hodně Taiwanců bylo v Praze a téměř bez výjimky všem se velice líbí, Německo považují za zemi, kde se hodně pracuje, stejně jako na Taiwanu, což místní opravdu respektují.

Obyvatelé Taiwanu jsou velmi příjemní. Velice přátelští, pohostinní, družní, komunikativní, uznalí, bezprostřední. Milují sportovce, milují sportovní cyklisty. Cestou extrémně členitém ostrově cyklista zažívá pokřik z aut i ze skútrů a zpočátku, než se aklimatizuje s překvapením zjišťuje, když se podívá kdo to na něj pořvává, že ty křičící hlasy z projíždějících aut mu fandí.Ano, mávají, skandují a fandí. Místní velice oceňují mužnost. To je další překvapující zjištění pro Evropana. Ten se ve společnosti dobrých lidí zpočátku opět může cítit zvláštně. Sedíte se skupinou nových známých a kamarádů, po čase dorazí dospělý Taiwanec a když Vás vidí v cykodresu, začne se na Vás hlasitě smát, okatě Vás obdivuje, skutečně se viditelně raduje, že vidí zrovna Vás a pravidelně opakuje: «…you’re a hansom man!….» a neustále má velmi přesvědčivý šťastný výraz ve tváři. Na homosexuála vůbec nevypadá. Po nejakém čase se odvážím zeptat svého nového kamaráda, který mluví perfektně anglicky, co tím myslí, co se mu na mě tak líbí. Pro jistotu svůj dotaz přeformulovávám na přímější otázku: «..ten chlapík přeci není, gay, že né? Co tím jako myslí..I’m a handsom man…?» A Patrick odpovídá: «He adorse you…» trochu nechápavě přemýšlím co přesně se mi snaží sdělit… Nejspíš na mě bylo vidět jak usilovně a bezradně přemýšlím, tak Patrick doplňuje, právě vysvětlení, že se mu líbí, že jedeme mužně na jen na kole okolo Taiwanu, jaké máme pěkné dresy a jak nám to pěkně odsýpá.

Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013 Taipei
Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013 — ulička Taipei

Taiwan je plný malých příjemných překvapení a také kontrastů, oproti Evropě.

 

Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013 - Taiwan chopper

Donedávna na Taiwanu byly motocykly nad 500 ccm zakázány, snad teprve poslední rok se na ostrov smějí dovážet a prodávat.

 

Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013 chopper

Donedávna na Taiwanu byly motocykly nad 500 ccm zakázány, snad teprve poslední rok se na ostrov smějí dovážet a prodávat.

 

Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013 Taiwan motorcycle scene

Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013 Taiwan motorcycle scene. Tento mini chopper stál v hlavním městě schován pod podloubím jakéhosi krámku. Hezká čistá stavba z dostupného materiálu.

 

Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013 - Taipei 101

Taipei 101 — číslovka zde znamená počet pater.Velká atrakce města, na vstup se stojí fronta, vstupné 450,— Taiwanských Dollarů a do nejvyššího, již outdoor patra Vás často nepustí. Taiwan je posedlý bezpečností. Na severu ostrova v Taipei
hodně často prší a to je pak utrum.

 

Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013 night market

Night Market v Taipei je místem, kam cestovní kanceláře zvou své hosty za kulinárními zážitky. Dejte si mořské plody, ústřice, kraby, raky, krevety, mušle, uzené tofu, pečenou kachnu, kuřecí biskupy na špízu, nebo Stinky Tofu. Kelly mi před cestou na Night Market radila: «you must taste Stinky tofu! It smells awfully, but it’s delcious! You definitely have to try it! OK!

 

Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013 - Taipei at night

Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013 — Taipei at night

 

Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013 - chrám boha Země

Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013 — chrám boha Země

 

Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013 - our new friend Mr. Kong

Pan Kong byldříve obchodník, navštívil Prahu a moc se mu líbilo české jaro, kdy u nás kvetou stromy a vše je zelené. Zavedl nás ke kamarádům bikerům, kteří nás velmi dobře přijali, pomohli doplánovat detaily cesty a poradili na co dát pozor, čemu se vyhnout, kde opatrněa kudy raději ne. Rady k nezaplacení.

odkazy na reportáže z Brain racing Expedice Taiwan 2013 — Na kole okolo Taiwanu naleznete níže:

první díl zde Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013 1

druhý díl zde Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013 2

třetí díl zde Brain racing MTB Expedice Taiwan 2013 3

Brain racing expedice Taiwan 2013