Radek Lamich – vítěz 300 ZGH Hořice 2014 – rozhovor po závodě

BR: Tak co, ještě si po týdnu pamatuješ, jaký to bylo když jsi letošních 300 Zatáček Gustava Havla vyhrál letos znovu? Nebo už to zapadlo v povinnostech každodenní rutiny?
RL: Ahoj všem! Jasně, že pamatuju – vyhrát v Hořicích je vždy jako premiéra a vždy to je stejně těžké, ikdyž to tak na první pohled nemusí vypadat.

300 ZGH Radek Lamich Aprilia RS125 Brain racing trida 125SP
BR: Já vím, že hned po závodě žádné bujaré veselí nepropuklo, ale oslavoval jsi letošní vítězství?
RL: Letos jsme výhru oslavili až po návratu domů a musím říct, že se oslava vydařila.
BR: Pověz nám prosím, jaké byly letošní 300 ZGH Hořice? Jak jsi vnímal tréningy na kluzkém asfaltu technického hořického okruhu?
RL: No pravdou je, že jsem se těšil spíš na sucho, abych si fakt užil, že to tam pošlu naplno, což za daných podmínek ani v jednom tréninku nešlo. Je to trochu škoda, ale nedá se nic dělat – letos nám počasí úplně nepřeje. To ale neznamená, že by to byla nuda – užil jsem si i těch pár kol za slejváku v druhé kvaldě stejně tak jako polomokrý warm up, který jsme dali na suchých gumách. Ráno jsem si neodpustil přednášku o tom, že můžu zakroužit bez dalších ambicí na suchých gumách, že už jsem ve věku, kdy nemám potřebu vyhrát každé vyjetí na trať a zavzpomínal jsem na množství zbytečných pádů, které jsem v Hořicích ve warm upech už zažil. Jen jsem na to po vyjetí na trať nějak hned zapomněl a začal jsem s klukama závodit 🙂
BR: A co nedělní závod? Jak se jelo, jak fungovala motorka, byla nějaká krizovka?
RL: Neděle se nesla v poklidné atmosféře, na startu byla první řada a start se mi celkově vydařil. Letos se jelo víc kol, tak jsme měli alespoň v závodě možnost dobrého svezení. Samozřejmě udržet vedení při větším počtu kol je trochu náročnější a soupeři mají větší šanci studovat jízdu a nalézt místa k předjíždění. Snažil jsem se uhánět tak, abych neměl nikoho přímo na zadním kole a docela se to i dařilo. Motorka fungovala velice dobře, stejně tak jako nové pryže Pirelli Super Corsa, které nám přímo do Hořic doručili kluci z IV Racing. Výrazné krizovky nebyly, ale je jasné, že v závodním tempu je vždy pár chvil, které jsou na hraně.
BR: Co bylo tento víkend nejsilnějším zážitkem? A z čeho máš největší radost, samozřejmě kromě vítězství?
RL: V Hořicích mám vždy největší radost z fanoušků, kteří mnohdy promrzlí stojí u trati a dělají tu neopakovatelnou atmosféru. A za to jim patří velký dík! No a pak samozřejmě z toho, když, jak sám říkáš, všichni dokončíme s kolama dolů.
BR: O víkendu jsem od Tebe slyšel kritiku na grip hlavně v zatáčkách po lese. Doplnils ji zajímavou hláškou o spodní vodě. Můžeš se podělit i s čtenáři a fanoušky?
RL: Tak to je takový Hořický folklór – v lese je většinou po dešti velmi dlouho mokro a je pravda, že někteří kluci to i v těch mokrých zatáčkách drží naprosto stejně jak na suchu, což je celkem impozantní – problém je ten, že když je před sebe nechci pustit, tak musím udělat to samé 🙂

300 ZGH Radek Lamich Aprilia RS125 Brain racing trida 125SP
BR: Tento víkend nám odpadly Dymokury, ale tam účast stejně nebyla v plánu. Kdy a kde bude další závod? Bude to dvojzávod Alpe Adria v Mostě?
RL: Ano, přesně tak, Most je další závod, který máme v plánu. Doufejme, že konečně bude hezké počasí a také, že přijede silná konkurence. Zároveň se velice těšíme na, pro nás neznámý, koncept dvou závodů během jednoho víkendu, kdy v pátek běží volné tréninky následované první kvalifikací, v sobotu je opět volné trénování následované druhou kvalifikací a v neděli proběhne warm up a dva závody v rozestupu několika málo hodin.
BR: Jak je na tom motorka po Hořicích?
RL: Stroj jsme nikde neodřeli, takže poměrně úspěch a dá se říct, že na Most je nachystáno.
BR: Radku, děkuju za rozhovor, ještě jednou gratuluju k letošní obhajobě a přeju „kolama dólu“.
RL: Díky moc a ještě jednou všechny zvu na Alpe Adria do Mostu v termínu 18.-20.7.

300 ZGH Radek Lamich Aprilia RS125 Brain racing trida 125SP

004 300 ZGH Radek Lamich Aprilia RS125 Brain racing trida 125SP

 

 
Onboard video od Honzy Bednáře – Photobedna.com