Plány na sezónu 2013 – že by přeci CEC 2013, tedy Czech Endurance Cup

Pořadatel rozeslal hromadný email se svými plány na následující rok, tedy Czech Endurance Cup, resp. CEC 2013. Se smíšenými pocity je shledávám zajímavé. Obsah mailu naleznete níže. Vypadá to na krásný seriál, který si ale vyžádá dodatkové aktivity ze strany týmu.

Brainracing.eu Oschersleben CEC 2012 na startu do 4. závodu sezóny
Brainracing.eu Oschersleben CEC 2012 na startu do 4. závodu sezóny, kde nás bohužel stihnul nepříjemný pád ke konci závodu. Naštěstí byl transpondér dopraven do boxu a Petr mohl pokračovat, díky dostatečnému náskoku na B4R jsme i udrželi 3. místo.


Mistrovství republiky v endurance 2013, termíny a licence

Mistrovství republiky v endurance 2013 nebude mít avizované čtyři závody, ale šest, nicméně tak úplně jednoduché to není.

Mistrovství ČR:

Celková klasifikace seriálu mistrovství republiky se bude skládat ze šesti závodů – 4 tříhodinovek a 2 šestihodinovek. Oba dlouhé závody se pojedou dohromady s německým Deutsche langstrecke meisterschaft (neplést s GEC). K účasti bude potřeba licence ČAMS A (bude k dostání i pro jednotlivé závody na místě).

Přebor ČR:

„Přebor“ je zatím názvem pracovním, každopádně se jeho celkové hodnocení bude skládat jen ze 4 tříhodinových závodů. K účasti bude potřeba licence ČAMS B (bude k dostání i pro jednotlivé závody na místě). V případě, že se budou „přeborníci“ chtít zúčastnit i dlouhých závodů, pak stačí na místě zakoupit jednorázovou A licenci.

Více k licencím ZDE:

Termíny:

1.     Závod: 4. května, 3 hodiny, Slovakiaring
2.    
Závod: 12. května, 6 hodin, Lausitzring
3.    
Závod: 6. července, 3 hodiny, Brno (tento termín bude ještě potvrzen)
4.     Závod: 10. srpna, 3 hodiny, Pannoniaring
5.    
Závod: 15. září, 6 hodin, Most
6.    
Závod: 28. září, 3 hodiny, Brno

Ceny:

Závod na 3 hodiny: 299 eur  

Závod na 6 hodiny: 599 eur

(box není v ceně)

Samozřejmě budou cenově zvýhodněni ti, kteří absolvují celý šampionát, popřípadě se přihlásí a zaplatí s časovým předstihem. O těchto možnostech budeme včas informovat.

V následujících týdnech Vás budeme postupně informovat o dalších podrobnostech.