Marek Zima – rozhovor s dalším rychlíkem třídy 125SP v českém road racingu

Marek Zima – rozhovor s dalším rychlíkem třídy 125SP v českém road racingu. Marku, díky že sis udělal čas na tenhle krátký rozhovor, respektive pravidelný článek, ve kterém představujeme Radkovi soupeře.

Foto: Archiv Marka Zimy

Marek Zima road racing zavodnik tridy 125SP

BR: Prozraď nám tedy, na čem letos jedeš a kdo Tě podporuje?
MZ: Letos jedu znovu na Aprilii 125 RS a poděkovaní patří hlavně STK Sovětice a Ex-pivovaru Hořice.
BR: Jaké máš cíle pro letošní sezónu?
Hlavní je pokaždé ve zdraví dojed a být v celém startovním poli co nejvýše.
BR: Uherské Hradiště máme za sebou, jaké bylo pro Tebe? Jak probíhaly tréningy?
MZ: Hradiště bylo celkem v pořádku, jen to počasí nám moc nepřálo. Tréninky nám něco ukázali, ale máme pořád co zlepšovat.
BR: A jak samotný závod? Martin Sedlo zpočátku ukrutně dominoval a na Tebe zbyla neoblíbená brambora.
MZ: Start se povedl! Na Martina by asi opravdu nikdo neměl, protože hned od startu nahoru kolem depa letěl jak utržený! Bohužel ho zklamala technika! Já se snažil udržet kluků, ale motorka nebyla zcela ve své kůži a prostě se to nedalo. Brambora není sice moc oblíbená, ale jsou to jisté body.
BR: Vrcholným podnikem českého road racingu je předpokládám 300 ZGH v Hořicích, počítám, že nebudeš chybět. Plánuješ nějakou speciální přípravu sebe, nebo stroje?
MZ: To máš pravdu Hořice jsou srdcová záležitost jak pro náš team, tak pro všechny příznivce tohoto sportu. Příprava je hlavně na motorce, aby byla v perfektní kondici! Já samo sebou musím taky zabrat, abych to pak neházel na mechanika a na motorku.
BR: V minulém závodě v Brně jsi dojel na bednu. Jak jsi vnímal závod na netypickém dromu?
MZ: Z Brna jsem měl velkou radost, protože tréninky se nám moc nedařili, ale po nočním nastavení do ranního Warm up jsme byli spokojeni a bylo jen na mně, jak se poperu se startem ze zadních řad. Povedlo se a byla bedna.
BR: V Brně se jezdily docela vysoké časy, i přesto, že to první závod sezóny nebyl. Chce se mi říct, že na podium všem třem jezdcům stačili časy překvapivě vysoké. Co vidíš Ty za příčinu, že celá špička v Brně jezdila 5 sekund „pod svými možnostmi“?
MZ: Časy nebyly úplně nejlepší, ale myslím si, že velký podíl na tom mělo počasí a také to, že to bylo bráno jako první testování před příroďákama!!!
BR: Co všechno máš v plánu letos ještě jet?
MZ: Letos bych rád odjel celý seriál a chtěl bych se podívat i na Alpe!!
BR: Chceš něco vzkázat čtenářům a fanouškům?
MZ: Čtenáře a fanoušky bych rád pozval na závody, kde bychom jim rádi ukázali krásné souboje, a budu rád, když mi budou držet palce!!! Díky moc a uvidíme se na tratích!!!!! 🙂
BR: Marku, děkuju Ti za krátký rozhovor a přeju hodně štěstí! ..a hlavně kolama dolu!

Marek Zima road racing zavodnik tridy 125SPMarek Zima road racing zavodnik tridy 125SP

Marek Zima road racing zavodnik tridy 125SP

Marek Zima road racing zavodnik tridy 125SP