Landshaag Road racing – Mistrovství Evropy v závodech motocyklů do vrchu

Závody do vrchu v  Landshaagu je součástí mistrovství Evropy a představuje zajímavou možnost pro české Road Racingové specialisty na začátku sezóny, pojďme se na závod podívat trochu blíže. Náš redakční tým Landshaag navštívil o závodní neděli. Přečtěte si report o tom, jak to na Landshaagu chodí.

Již sobotní tréningy v Landshaagu se nesly ve znamení proměnlivého počasí, jak jinak také v aprílovém dubnu.
Neděle je závodní den, dopoledne začíná třetími tréningovými jízdami. V sobotu mají závodníci možnost odjet první 2 tréningy. Aby si jezdec vyjel účast na startu samotného závodu, musí absolvovat přinejměnším 2 tréningy.

Landshaag Bergrennen motocyklovy zavod do vrchu

258 jezdců 8 národností bylo připuštěno do tohoto motocyklového závodu do vrchu, z toho 46 pilotů 7 národností startovalo celkem v 5 třídách v mistrovství Evropy do vrchu FIM. Ostatní jezdci jsou zpravidla účastníci národního rakouského mistrovství závodů do vrchu a poháru RACER Supermoto Pokal. Atraktivita poháru RACER Supermoto Pokal spočívá v tom, že startují vždy 3 piloti současně, což často skýtá spektakulérní pohledy na 3,6 Km trati.

Traťový rekord činí 1:12,049 a autorem byl v roce 2011 Helmut SCHLEINDLHUBER. Čas odpovídá průměrné rychlosti více než 180 kh/h s pevným startem!

3 tréning se rozjel úderem deváté hodiny za lehkého jarního deštíku. Celé závodní pole tak jelo na mokru, ale naštěstí docházelo k méně incidentům než o sobotních tréningu. Bohužel se při pádu lehce zranil Jürgen Schönleitner (jezdec místního motoklubu MSC-Rottenegg).

ZÁVOD:
Sčítají se 2 jízdy. Rozhodující je tedy souhrnný čas.

Jízdy do 1 kola závodu začínají v 12:30. Ač se zpočátku zdálo, že závod bude suchý, musela většina startovního pole startovat za mokrých podmínek, 2. kolo závodu už bylo mokré celé.

Nejrychlejší po prvním kole:
Zimmermann Christian (D) BMW: 01:16.80
Schleindlhuber Helmut (OÖ) BMW: 01:17.01
Gammer Wolfgang (OÖ) BMW: 01:17.31

Sidecars:
Dichamp/Peugeot (F) 1:34.06
Klaffenböck/Trautner (A) 1:35.28
Gierlinger Peter u. Helga (D) 1:38.41

Časy startujících žen:
Coronado Elodie (CH) Kawasaki 1:32.07
Fischer Petra (OÖ) KTM 1:48.43

VÝSLEDKY PO 2 ZÁVODECH:
Zimmermann Christian (D) NA BMW: 02:40.709
Schleindlhuber Helmut (OÖ) BMW: 02:40.738
Gammer Wolfgang (OÖ) BMW: 02:42.376

Deštivého a relativně chladného dubnového závodu mezi Welsem a Linzem se zúčastnilo 7000 diváků. Nutno říct, že organizačně vše velmi dobře zvládnuto, parking pro auta diváků zdarma, pořadatelé velmi příjemní, asistující policie skutečně pomáhá. Těšíme se na příští ročník za rok, třeba s jezdcem v našich barvách.

Kompletní výsledky závodu podle tříd ZDE.
Celkové výsledky bez rozdílu tříd ZDE.

Landshaag Bergrennen motocyklovy zavod do vrchu

Landshaag Bergrennen motocyklovy zavod do vrchu

Landshaag Bergrennen motocyklovy zavod do vrchu

Landshaag Bergrennen motocyklovy zavod do vrchu Landshaag Bergrennen motocyklovy zavod do vrchu

Landshaag Bergrennen motocyklovy zavod do vrchu