Landshaag 2015 – motocyklový závod do vrchu

Tým Brain racing by v roce 2015 rád startoval v závodě do vrchu Landshaag / St. Martin

Brainracing.eu Motorrad Bergrennen Landshaag 2011 Helmut Schleindlhuber Rekordfahrt Bestzeit 1:12

Bergrennen Landshaag 2011 Helmut Schleindlhuber Rekordfahrt Bestzeit 1:12

Loni jsme byli nasát atmosféru na kopci známém v motocyklovém světě jako Landshaag. Od roku 2014 tento rakouský podnik získal status závodu v rámci Mistrovství Evropy závodů do vrchu. Termín konání je vypsán na 18-19. 4.2015 a jak mnozí vědí, nese to s sebou naprosto nepředpovídatelné podmínky, protože počasí v dubnu se umí měnit několikrát za den radikálně. A tak jsme v loňském roce zažili mokro, sucho slunečno, mrholení i slkušný liják a nakonci osychající.

Dojmy z loňského závodu, tedy Landshaag 2014:

Landshaag / St. Martin - motocyklový závod do vrchu Landshaag / St. Martin Bergrennen - motocyklový závod do vrchu

Náš Julián by se letos velmi rád zúčastnil závodu ve třídě Superstock 1000 a moc se těší, jak po kopci prožene svoji Kawasaki ZX10R. Zároveň by neměl chybět Martin Danzinger, kterému loni v účasti zabránila vojenská mise. Kdo se přidá…?

Informace o jmenování, přihlášení, pravidla a vše potřebné k účasti najdete například na následujícím odkazu zde:

EU OTEVŘENÝ MOTOCYKLOVÝ ZÁVOD DO VRCHU LANDSHAAG/ST. MARTIN

Rekordní čas drží ostřílený pilot , na videu zazní zkušený, což je elegantní přesmička pro starý. Ale však ani třeba John McGuiness, stále a aktuálně obrovská hvězda na ostrově MAN není nejmladší. A oběma jim to stále lítá…Zde je rozhovor s Helmutem Helihuberem:

Užijte si také onboard záběry z rekordní jízdy Helihubera na BMW S1000RR z roku 2011, kdy zajel stále platný rekorní čas. Mimochodem, jeho času se loni na jednu sekundu přiblížil v tréningu jeho syn Manuel, ale počasí pak chtělo rekordní čas ještě zakonzervovat. Uvidíme letos.

Onboard LANDSHAAG 2014 Manuel Schleindlhuber nahání tátův rekord. Chyběla jen jediná sekunda.

Mrkněte také na video jak policie přihlíží motorkářům létající obrovskou rychlostí po kopci na veřejné silnici. Pravda, v tomto případě se naštěstí jedná o silnici uzavřenou a policie pomáhá s pořádáním a je zde velice chtěným partnerem.

A poslední video je rozhovor s nováčkem, začínajícím závodníkem. Krásně popisuje záludnosti, které si na něj kopec připravil. Shlédněte rozhovor se začátečníkem na Landshaagu zde:

Landshaag / St. Martin Bergrennen - motocyklový závod do vrchuLandshaag Bergrennen motocyklovy zavod do vrchu (10) SÖLLINGER RaimundLandshaag Bergrennen motocyklovy zavod do vrchu (50)