Kopčanský David Hanzalík v Hořicích nestartoval

Rozhovor: David Hanzalík je domácí jezdec Kopčanského okruhu, o tom proč nestartoval v Hořicích, co nás čeká v Kopčanech

David Tornado Hanzalik 2.misto Stare Mesto Uherske Hradiste

 

BR: Ahoj Davide, gratuluju k dalšímu přírůstku do rodiny! Přeju Vám všem hodně zdraví a ať princezna roste do krásy.
DH: Děkuji moc.

 

BR: Dávo, v Hořicích jsi nejel, resp. ani nebyl. Na první pohled to dnes může vypadat, že kvůli narození dcery, ale pokud se nemýlím, důvod byl jiný. Pověz prosím, co stojí za Tvou neúčastí v Hořicích.
DH: Ano, narodila se mi v pátek na Hořice druhá dcera a nakonec jsem byl rád, že jsem byl doma, bylo třeba se postarat o první. Skutečný důvod absence v Hořicích byl, že sponzor se rozhodl, že pojedeme až Dymokury a místo Hořic si uděláme nějaké ježdění na dromu, jak to čas dovolí, což jsem s radostí uvítal, i když jsem v koutku duše pořád doufal, že pojedeme a trochu jim tam zamíchám karty 😀

 

BR: Myslím, že hodně lidí dost mrzí, že jsi nejel, protože zaznamenáváš pěkné výsledky a přímé porovnání ve velké třídě by bylo hodně zajímavé pro všechny… Každopádně 14. A 15. Června se jede Tvůj domácí závod na okruhu v Kopčanech. Pověz nám něco zajímavého k tomuto závodu.
DH: Je pravda, že lidí se mě ptalo proč nejedeme, ale nevadí, zajímavé to bude i jinde. Na Kopčany se velmi těším, ale bohužel je velmi těžké doma vyhrát. Okruh bude letos poprvé o něco delší, pojedou se zde i nové třídy do 600 a nad 600 a 125 a 250 GP. Velmi se těším, opět bude co zdolávat. A mužu už nyní prozradit, že podle doručených přihlášek bude učast hojná a to včetně špiček českého road racingu.

 

BR: Je možné se ještě přihlásit? Co musí závodník splňovat, aby se mohl postavit v Kopčanech na start?
DH: Ano, ještě je to možné a bude možné se přihlásit i přímo na místě. Potřeba je pouze licence.

 

BR: A jaké třídy že jsou vypsány?
DH: Všechny třídy klasik jako loni a 125sp,250sp,125gp,250gp,supermono, supertwin,400ssp,do 600, nad 600 prostě každý si vybere…

 

BR: Málem bych zapomněl! Gratuluju taky ke skvělému umístění na Slováckém okruhu, ve twinech jsi dojel hned za Indim! Jaké to tam bylo? Pověz, co tréningy?
DH: Puvodně jsem twiny jet vůbec neměl, byla náhoda, že mi pan Hrnčál z Hořic pujčil motorku a upeklo se to až v pátek večer. Motorka jela luxusně což jsem vůbec nepočítal, ale na Indyho stroj nestíhala, taky je to jiný styl jízdy, na který jsem si musel počas tréningu rychle zvyknout.

 

BR: Samotný nedělní závod probíhal jak?
DH: Závod se vydařil, pěkně jsem si zajezdil na startě jsem vyrážel z třetího místa ve smíšené třídě, kde jeli i supermona. Ale po sobotě jsem věděl, že bych měl dojet na druhém místě, pokud motorka pojede a já nezkazím start, takže jsem jel spíše na pohodu a v klidu jsem pak předjížděl ještě i pár supermon, ale na Indoša jsem bohužel nestíhal.

 

BR: Poděl se o nejsilnější a o nejlepší zážitek z víkendu.
DH: Celý víkend byl super, protože mám kolem sebe fajn team lidí a na tom hodně záleží.

 

BR: Před domácím závodem ještě něco pojedeš?
DH: Ne, není už bohužel čas.

 

Davide, díky za rozhovor, držím pěsti, přeju úspěšné průlety a kolama dolu!