Jarní cena Brna 2016 – Radek Lamich testoval na Alpe Adria

Jarní cena Brna 15.-17.4.

Závody s již  alegorickým názvem Jarní cena Brna na Masarykově okruhu jsou pořádány pod patronací asociace Moto CAMS. Pro tým brainracing.eu, jedoucí v letošním roce šampionát ALPE ADRIA, se tak jednalo o testovací závodní víkend před začátkem „ostré“ sezony.

 KM-elektro-logo288-04elektromocek_titulka

Jarni cena Brna Radek Lamich

V rámci víkendu probíhalo páteční testování, dále se jel závod v sobotu a nedělním druhým závodem byla Jarní cena Brna ukončena. Přes zimu jsme vlastními silami nachystali druhý motocykl a cílem bylo vyzkoušet, zda vše funguje, jak má a zda se nám podařilo vývoj techniky posunout správným směrem. Naše testovací plány nabourávalo chladné počasí a zmatky na straně pořadatelů, kteří v sobotním závodě nejprve na startu oznámili zrušení warm up lap, následně odstartovali závod blikajícími oranžovými světly místo, dle pravidel standardního, zhasnutí červených a na závěr v prvním kole vyvěsili červené vlajky a start se opakoval.

Jarni cena Brna Radek Lamich a mechanik start

Tento nestandardní postup bohužel způsobil závadu spojky nového motocyklu a Radek tak slibnou pozici na startu vyměnil za start z boxové uličky a vyjetí na trať na 61.místě.

Ve stíhací jízdě závodu zkráceného na 5 kol dorazil do cíle celkově 21. a 10.ve třídě 125 SP. Ve druhém závodě Radek Lamich startoval na loňském motocyklu a pohyboval na 2.pozici za Petrem Kolářem. Ze souboje o vítězství nás však odstavila banální závada – rozpadlá bezpečnostní pěna nádrže, která ucpala palivový kohout. Testovací víkend přinesl nejenom drobné závady, ale i posun v oblasti testování a hledání nastavení nového stroje a pomohl nám odstranit drobné nedostatky před startem závodů ALPE ADRIA.

Jarni cena Brna Radek Lamich
Radek Lamich: „Do Brna jsme jeli s jasným cílem vyzkoušení obou motocyklů a několika vývojových věcí před závody na Slovakiringu. Zároveň jsem se chtěl rozhodnout, se kterým ze strojů se přihlásím do třídy 125 SP a se kterým do 125 GP na závodech v Hořicích. Páteční chladné počasí nám bohužel nabouralo testovací harmonogram, nicméně víkend jako celek přinesl množství poznatků, které nám pomohou v průběhu sezóny v závodech Alpe Adrie, která je letošní prioritou. Jsem rád, že jsem měl možnost po zimě sedět na motorce dřív než na prvních závodech AA.“

Jarni cena Brna Radek Lamich prujezd

Jarni cena Brna Radek Lamich start

Galerie z Jarní ceny Brna

no images were found