Interview s vítězem 300 ZGH Hořice 2013 Radkem Lamichem

Radek Lamich jezdící v barvách týmu Brainracing.eu po velmi úspěšném úvodním podniku na Slováckém okruhu, kam jak sám tvrdil, přijel sbírat data pro hlavní závod 300 Zatáček Gustava Havla v Hořicích skutečně do Hořic dorazil. Jak také jinak, vždyť žije téměř za rohem a hořickou trať zná nazpamět jistě i po slepu.
Jistě i to pomohlo Radkovi k jeho skvělým výsledkům v tréningu a nakonec celkovému vítězství v závodě poznamenaném hromadným pádem, jež si vyžádal náročnější odklízecí a čisticí přestávku.
Radek zvítězil zcela suverénně s náskokem více než 10 sekund na druhého soupeře a ňyní se můžeme podělit o jeho bezprostřední dojmy a pod článkem také o fotografie ze závodu.

Jak bys zhodnotil víkend?

Celkově úspěšně, na poleposition jsem v Hořicích stál asi jenom jednou a ten tlak je prostě vyšší než když se startuje z horší pozice. Výsledek taky nemohl být lepší – teda mohl, mohl padnout traťový rekord pro SP. Myslím, že by to šlo, motorka fungovala a grip byl také dobrý, ale potřeboval bych k tomu silného parťáka, který by na mě dost tlačil.

Takže jsi cítil malý tlak soupeřů?

Né, to vůbec, od startu se na mě zavěsil Petr Kolář, který umí Hořice fantasticky, takže jsem v každé zatáčce čekal silný útok. Věděl jsem, že je za mnou, tak jsem jel hned první kolo hodně z ostra – až mi z toho pod Borkem přestaly brzdit nové desky, tak jsem to do zatáčky lámal trochu divoce. O to víc jsem byl zklamaný ze zastavení závodu po polovině prvního kola.

Co se stalo?

Byla tam ošklivá bouračka, tak se čekalo asi hodinku na restart zkráceného závodu.

Jak to šlo pak?

Bylo to jak přes kopírák – v první zatáčce jsem šel přes Mirka a makal, co to šlo. Poprvé jsem se nadechl a ohlídl až ke konci prvního kola ve stoupání od Dachova a bylo jasné, že ostatní se taky neflákají a jsou po mně – Petr visel těsně za mnou. Další kolo jsem přitlačil na pilu a čas jsme stlačili někam na vysokých 42, ohlédnutí na Dachovech napovídalo, že Petr to rozhodně nevzdává, ale už není schovaný za větrem. V dalším kole jsem ještě trochu víc zatlačil na pilu a bylo z toho kolo za nízkých 41 (nejrychlejší kolo závodu), Petr přitom za mnou upadl u vodojemu, což jsem zjistil zase až na Dachovek při ohlédnutí. Když jsem viděl, jaký kus za mnou nikdo není, tak jsem už víc na pilu netlačil a snažil se jezdit rychlá konstantní kola bez extrémního rizika pádu. V cíli z toho byl první flek a náskok na druhého přes 10 sec za 5 kol.  Mise splněna!

Co tě teď čeká dál?

Teď máme pauzu a přesně za měsíc repeté v Hořicích. Doufejme, že bude hezky a třeba se podaří ještě ten čas stlačit a překonat letitý rekord Radka Chlíbka.

Chceš něco dodat na závěr?

Jo, že celý tým myslíme na Matese Turnu a přejeme mu, ať je v pořádku!

300 ZGH Horice 2013 brainracing Radek Lamich start 3980

300 ZGH Horice 2013 brainracing Radek Lamich start 3980

 

no images were found