Interview: Radek Lamich – vítěz Jarní cena Brno 2014 125SP

Rozhovor s vítězem třídy 125SP v závodě Jarní cena Brna 2014 Radkem Lamichem. Tento závod na Masarykově okruhu byl pro třídu 125SP docela zajímavý tím, že celá špička jezdila časy až o 5 sekund horší, než nejlepší osobní top časy a nikdo neví co bylo důvodem.
Stejná situace postihla i pilota Pierre Coppa, který svého času mohl závodit v mistrovství světa a zde se zařadil až za Radka. Prostě to v Brně, z nějakého důvodu, celému poli nechtělo jet.

Radek Lamich 1. místo Jarni cena Brno 125SSP CAMS

BR: Ahoj Radku, opět Ti gratuluju k výsledku z brněnského závodu! Perfektní jízda! A ta  výměna zadní gumy před závodem…na konci to byl geniální krok. Závod jsme sledovali jen z povzdálí, od počítače, ale po Tvých časech v kvaldě a v tréningách jsme si málem ukousali nehty.
RL: Ahoj, ta výměna zase tak geniální nebyla, ale k tomu se asi dostaneme dále 🙂

BR: Jak to v sobotu probíhalo, byl nějaký konkrétní plán co je třeba v Brně učinit?
RL: Na Brno jsme měli celkem jasnou představu, co chceme otestovat. Jednalo se nejenom o ověření změn v nastavení podvozku ze Slovakie a jejich vliv na životnost pneu, ale i o pokračování v hledání vhodného nastavení karburace. V sobotu nám ježdění celkem komplikoval silný vítr.

BR: Mise v Brně byla krásně naplněna, přesto ale, jaký byl Tvůj osobní cíl pro Brno?
RL: Já si dávám specifické cíle jen zřídka – naposledy to bylo vloni v Hořicích na TT, kdy jsem chtěl jet pod 2:40, aby padl rekord a předposledně to bylo vlastně také v Hořicích, ale na 300 ZGH a cílem bylo vyhrát. Na Brno tedy konkrétní cíl nebyl, nějak jsem o tom nepřemýšlel – nicméně když jsem v sobotu ráno zjistil, kdo všechno je přihlášený a jak kvalitní konkurence se sešla, tak jsem samozřejmě zvažoval, jaké jsou šance.
BR: Poděl se o dojmy, jak to v sobotu probíhalo?
RL: Tak v sobotu ve chvíli, kdy tam klaplo za jedna a já pustil spojku, jsem nějaké úvajhy nad soupeři nechal daleko za sebou, užíval si ježdění, snažil se makat a každým kolem mírně vylepšovat čas, což se i dařilo. Výsledný čas nebyl žádná hitparáda, takže bylo celkem milé překvapení, že jsem startoval z poleposition.
BR: Co závodní neděle?
RL: Na neděli jsme měli stále nechané Dunlopky, které byly tou dobou už dávno po smrti..Po warm upu jsme usoudili, že zadní guma už závod absolutně nedá a tak jsme začali řešit, co dál, protože náhradní Dunlopky jsme neměli – ve výsledku jsme přezuli na starší Pirelky, na kterých jsem letos ještě nejezdil a Brno jsem si celý víkend najížděl na Dunlopech, které se při sklopení chovají naprosto odlišně. Nakonec tato změna před závodem neměla až takový vliv. Od startu jsem odjel s mladíkama na GPčkách a během prvního kola si na své pronásledovatele vybudoval nějaký náskok. Ke konci závodu jsem se už spíš snažil pohlídat si první místo a pošetřit techniku, což se ve výsledku podařilo.
BR: Vzhledem k tomu, žes přivezl první místo v MČR i v CAMS, vkrádá se otázka, zda se nějakým způsobem změnily plány termínů, nebo zda vše zůstáva při starém, tzn. že další závod bude Uherské Hradiště?
RL: Plány se nijak nezměnily – na letošek jsme vybrali závody z několika různých šampionátů dle toho, kde si myslíme, že se sejde silná konkurence a bude se jednat o pěkný závod. Takže příští start bude v UH za necelých 14 dní.
BR: Chceš něco vzkázat čtenářům, nebo soupeřům?
RL: Soupeřům poděkovat za to, že se nás v Brně sjelo tolik a čtenářům asi díky za to, že to dočetli až sem:)
BR: A ještě otázka z jiného soudku. Kdybys dostal nabídku zúčastnit se závodu do vrchu v Landshaagu, třeba na týmovém motocyklu?
RL: Za svůj život jsem se již naučil nikdy neříkat nikdy 🙂
BR: Jak se Ti jezdí s novou týmovou kombinézou od MBW?
RL: S novou kombinezou je naprosta spokojenost, vse sedi jak ma a je velice pohodlna. Je tu ale i jedna nevyhoda – podvedome si davam vetsi pozor,abych ji neodrel:))

BR: Díky za rozhovor a ať to lítá…

Radek Lamich 1. místo Jarni cena Brno 125SSP CAMS

Radek Lamich 1. místo Jarni cena Brno 125SSP CAMS

výsledky jarni cena Brno 2014 125