Interview: Petr „Petřidas“ Čadek Mistr republiky 125SP 2013

Rádi bychom čtenářům přiblížili Radkovi největší soupeře, ale jak on nikdy neopomene dodat, vzhledem k dobrému duchu kategorie 125SP taky kamarády a parťáky.

Interview: PetrPetřidasČadek Mistr republiky 125SP 2013

Petr Cadek Petridas Jarni cena Brna 2014 001

BR: Prozraď nám tedy, na čem letos jedeš a kdo Tě podporuje?
PČ: Zdravím čtenáře, a hned na začátek musím redaktora poopravit, neboť já se zdaleka neřadím k největším soupeřům Radka , ale rád bych jím do budoucna byl J A teď k první otázce. Jedu na stejném stroji jako loni tzn. Cagiva Mito. A kdo mě podporuje? Tak hlavně rodina a letos se nám podařilo domluvit spolupráci s firmou www.pronajempratel.cz v jejíchž barvách startuji. Tato společnost Vám umožní najít partnera , nebo přátelé na Vámi pořádanou akci .
BR: Proč ses rozhodl pro tento méně zastoupený typ motocyklu?
PČ: Tak proč Mito ?? Protože je lepší J J . Ne teď vážně , řekl bych, že Mitovka není tak náchylná na konečné naladění a proto jsem zvolil tento stroj.

 
 BR: Jaké máš cíle pro letošní sezónu?
PČ: Mé cíle na letošní sezonu jsou takové, že bych chtěl zlepšit svůj čas na všech okruzích, kde pojedu. A co se týká umístění tak bych rád atakoval příčky v první desítce .

 
 BR: Co všechno máš v plánu letos jet?
PČ: V plánu je zúčastnit se všech závodů na přírodních tratích a rád bych se svezl i někde na dromu v rámci českého mistráku. Třeba v Mostě. Tam se mi velmi líbilo, a pokud by se sešlo dostatek jezdců tak tam bych mohl zkusit obhájit titul, protože nevěřím, že jinde by se sešlo dostatek jezdců pro udělení bodů.

 
 BR: Jsi úřadujícím mistrem republiky ve třídě, a prozradím Ti, že Tě po očku pečlivě sleduju každý závod. ..na Slovakiaringu jsi nestartoval, co se postavilo do cesty?
PČ:  Do cesty se postavilo několik věcí, počínaje dokončovacích prací na kapotách motocyklu a konče penězi.Nějak by se to možná dalo stihnout, ale bylo by to narychlo a tak jsme přípravu směřovali až na Brno.

 
 BR: V Brně to bohužel na podium nedalo, jak probíhal celý závod?
PČ: No na bednu to nebylo , ale já jsem byl velmi mile překvapen , že se mi dařilo držet krok se špičkou. Samozřejmě kromě Radka, ten je úplně jinde. Vlastně celý víkend byl velmi vydařený, neboť hned v prvním tréninku se mi podařilo dojet na páté příčce. Ve druhém dokonce na čtvrté . A v závodě jsem bojoval se Šlezarem a Malíkem o 4-6. místo . Nakonec mi v předposledním kole začala odcházet zadní pneumatika a tak jsem se spokojil se šestým místem.

 
 BR: Uherské Hradiště máme za dveřmi, pojedeš? Pokud ano, jaké máš ambice, nebo cíle?
PČ: Ve Staráku určitě pojedu. Sice jsem byl v minulém týdnu na operaci s kolenem a nevím, zda ohnu nohu do stupačky, ale udělám vše proto, abych na prvním přírodním závodě nechyběl. A cíle? Nebýt horší než v Brně J , ale taky se může stát, že se nedostanu do závodů, proto prvotní cíl je kvalifikovat se.

 
 BR: Vrcholným podnikem českého road racingu je předpokládám 300 ZGH v Hořicích, počítám, že nebudeš chybět. Plánuješ nějakou speciální přípravu sebe, nebo stroje?
PČ: Určitě máš pravdu, že 300ZGH je to nejvíc u nás. Loni jsem zde přišel o největšího závodního kamaráda Matese Turnu L. A letos doufám, že se nám všem vyhnou podobné karamboly a vše dopadne dobře. Jinak co se týká speciální přípravy tak ta bude spočívat v rehabilitacích operovaného kolena. A Mito asi dostane novej píst J

 
 BR: Petře, děkuju Ti za krátký rozhovor a přeju hodně štěstí! ..a hlavně kolama dolu!
PČ: Já děkuji za zájem a všechny fanoušky bych chtěl pozvat na naše stránky www.petridas.webnode.cz nebo na některý ze závodu letošní sezony kde mě určitě uvidíte J !

Petr Cadek Petridas Jarni cena Brna 2014 004

Petr Cadek Petridas Jarni cena Brna 2014 002

 

Petr Cadek Petridas Jarni cena Brna 2014 005 Petr Cadek Petridas Jarni cena Brna 2014 006