German Endurance Most – 6 hodinovka GEC/CEC 2013 s Bikepromotion.de

V polovině září pro nás Bike-Promotion.de přichystali další, tentokrát předposlední závod letošního seriálu Czech Endurance a German Endurance. Letošní 6 hodinovky se jedou společně s německým mistrákem Endurance, tedy s Deutsche Langstrecke. O den dříve předcházejí jezdecky velmi slušně a technicky maximálně zajímavě obsazené závody Pohárů německého sériového sportu – Deutsche Seriesport Meisterschaft. Tento nabitý program bohužel neumožňuje tréning předchozí den, což jsme nepotěšeni zjistili už při letošní první šestihodinovce na Lausitzu.
Najíždíme proto až během sobotního dopoledne, na naše poměry přesto velmi brzy, protože Julianova Kawasaki vyžaduje nějakou práci, totiž výměnu destoček a řetězu.

German Endurance Bikepromotion MBW Brainracing GEC+CEC 2013MBW Bike-promotion German endurance Czech endurance Cup Most 2013 (25)

Brzdové destočky TRW Lukas se však ukazují jako nemírně problematické. Druhý den v závodě totiž zcela nové desky se závodní směsí odcházejí během dvou hodin jízdy, tedy v první čtvrtině závodu. Stalo se to v nejméně vhodný okamžik při přezouvání na morké pneumatiky. Následkem toho musel druhý motocykl kroužit v dešti téměř 60 minut na vystydlých pneumatikách slick. Což znamená půl minuty ztráty na každé kolo. Desky Lukas totiž jednak extrémně rychle zmizely, ale přitom naprosto zaneřádily třmeny. Ve spěchu se vynechalo jejich pečlivé vyčištění a výsledkem bylo netočící se přední kolo Kawasaki ZX10R a následná značná ztráta ve slušně rozjetém závodě.

Bike-promotion German endurance Czech endurance Cup Most GEC CEC 2013 (19)Bike-promotion German endurance Czech endurance Cup Most GEC CEC 2013 (14)

Nakonec tedy Kawa po hodině v boxu vystřídala Hondu a Julian v klidu odjel svoji porci a vystřídal ho Radek Lamich. Společně s Radkem se podařilo Hondu odladit tak, že konečně ochotně zatáčí a zlepšila se i vazba od zadního kola, i když tam je ještě prostor zapracovat. Radek na morkých gumách začal dojíždět i na suchu standardně o dost rychlejší jezdce a pomalu je zařezávat. Příblížil se však další dramatický mmoment závodu pro náš tým. Radek na konci cílovky dává dva jezdce na brzdách a další dva seká ještě přímo v retardéru. To ho však přinutí vzdát se ideální linie a dostává ho mimo stopu, kde je bohužel asfalt špinavější a tím kluzší. Po přidání plynu zadní kolo ztrácí grip a Hoda bohužel v nízké rychlosti padá na zem a při pádu se utrhne i řadička z rámu. Radek Lamich ovšem není žádné ořezávátko, do poslední chvííle motorku držel a okamžitě ji zvedá, kontroluje škody. Utržené řazení na dolním úchytu v rámu je hloupé, ALE JEDE SE DÁL…!!! Traťoví komisaři nevěřícně kroutí hlavami. Radek rukou řadí dvojku, na ní dojede  celý okruh a vrací se boxů. Julian tedy honem pokračuje s dotankovanou Kawou a zdá se že bude muset posledních 52 minut už dojet do konce. Benzín mu vystačí, protože stále prší a motocykl má mnohem nižší spotřebu než v suchém závodě, kdy palivo díky pěně v nádrži nevydrží déle než 55 minut.

Bike-promotion German endurance Czech endurance Cup Most GEC CEC 2013 (16)Bike-promotion German endurance Czech endurance Cup Most GEC CEC 2013 (39)
V neděli k nám do boxu zavítal Martin Polák, starý známý Poli46 a kluci společně s Radkem řazení Hondy provozorně opravili. Snažíme se tedy před koncem závodu Juliana odvolat, ale ten počítá s dojezdem až do konce, dle původní dohody a v zápallu boje vůběc nesleduje komunikaci z boxů. Dojíždí tedy do cíle tohoto napínavého závodu a pak již se společně radujeme, balíme a honem domů. Nedělní zářijový večer se blíží ukrutně rychle a domů je daleko.

Celý závod jsme si náramně užili. Večer typická příjemná grilovačka a také promo focení s modelkami, takže se je na co těšit. Obrázky brzy vystavíme v galerii.

Poděkování patří všem partnerům týmu, v neposlední řadě také členům týmu za podporu, Dominice, Martině, Míše, Daniele, Jirkovi, Jeldovi mechanikovi Vašíkovi, Radkovi a Lidce a skvelým fotografům Davidovi a Milanovi.