Expedice Maroko 2013

Brain Racing je centrum motorsportu a tělovýchovy!

MTB Expedice Maroko 2013 - Brain racing Maroko na kole

Expedice Maroko 2013 – Brain racing Maroko na kole

Ale! …týmoví kolegové cyklisté přišli s nápadem, jak jednotvárné šlapání v potu tváře na trenažéru odměnit a dát mu smysl. Pojedeme na dva týdny do Maroka, projedeme pohoří Atlas! Navštívíme Casablancu, nebo Marakesh, nebo stihneme spatřit  legendární města obě..? 🙂

…jelikož si endurance žádá důslednou fyzickou přípravu, je třeba jít do sebe a trápit naše lepá těla fyzickou aktivitou. Vedle občasného squashe, plavání, které se z nejrůznějších důvodů nedaří) je tu ještě cyklotrenažér a klasické magnetické válce. Jejich výhodou je, že lze sledovat film, člověka to odvede od jednotvárného šlapání.

MTB Expedice Maroko 2013 - Brain racing Maroko na kole

Expedice Maroko 2013 – Brain racing Maroko na kole

 

Kdy? Ve druhé polovině března! Závodní sezóna začíná v dubnu – závod do vrchu Rotenegg – Landshaag/St. Martin…! Maroko je díky téměř zaručeně stabilnímu počasí rájem solárních elektráren. Rovněž, díky vysokým teplotám přes den rájem pro prodej klimatizací a chlazení. Díky naopak extrémně nízkým teplotám v noci by se jistě uplatnily také rekuperační systémy, respektive klimatizace, které umějí i vytápět, když teploty klesnou… 🙂

MTB Expedice Maroko 2013 - Brain racing Maroko na kole

Expedice Maroko 2013 – Brain racing Maroko na kole
Biking na těžko v Africe

Program je velice jednoduchý.
Zatím trénovat, až se jaro zeptá, v Maroku bude v polovině března spíše parné léto.. 🙂 být fyzicky připraven na náročné cyklistické přejezdy s bagáží. Chceme si užít bájné pohoří Atlas, ale také písečnou poušť a duny. Těšíme se na berberskou kulturu, exotická jídla, zelený čaj s marockou mátou, čerstvé ovoce. Hodláme si užít odměnu za fyzický tréning touto formou zlatého hřebu zimní fyzické přípravy….!

MTB Expedice Maroko 2013 - Brain racing Maroko na kole

Expedice Maroko 2013 – Brain racing Maroko na kole
pozvolné stoupáníčko…

Plánujeme po ujetí cca 100 km začít hledat místo na nocleh, nebojíme se spaní ve volné přírodě, ani u domorodců.
Jedná se o bajkovou expedici na těžko. Čili jízda na horském kole s bagáží, bez podpory. Jen my, kluci z Brain racing, kolo, co si vezmeš s sebou a Afrika. Povezeme hrubý plán trasy a míst které zamýšlíme projet, případně co chceme vidět, určitě nic striktního. Plán bude sloužit pro udání směru a místa kam chceme dojet. Cílem expedice je především poznat nové prostředí, nasát atmosféru Severní Afriky, užít si poušť i africké hory, oázy, západy Slunce, na cestě také vypnout hlavu, mít prostor přemýšlet jen sám o svých věcech.
Samozřejmě budeme prezentovat naše partnery, jako talisman povezeme týmový Banner připnutý k nákladnímu kolu. Chceme pořídit krásné fotky, odvézt si silné zážitky a užít si svobodu v drsné, nespoutané přírodě. Také poznat lidi z jiného kontinentu.

S nejvyšší pravděpodobností do letadla naložíme týmové nákladní MTB Amulet, jen dumám zda nevyměnit V-Brakes za kotouče.
Je třeba se rozhodnout mezi optimálním brzdným efektem hydraulických kotoučů, zárověň delší výdrží brzdových destiček a snadnou dostupností náhradních dílů i v Africe, pokud povezu klasické lankové V-brakes se špalky.
Zapeklitá otázka. Naposledy v ukrajinských Karpatech odešly zadní brzdové špalky již po 750 km a nezbylo než dojet 100 km do Jalty jen s přední brzdou. Jsou příjemnější pocity než předjíždět nepochopitelně pomalé ruské turisty z kopce 65 kmh s báglama a bez zadní brzdy… No ale taky jsme dojeli… 🙂

Jak se budeme v Maroku domlouvat s místními?
Marockým úředním jazykem je arabština. Druhým, poměrně hodně rozšířeným jazykem,  je zde i francouzština, která je také druhým úředním jazykem. Na severu země je možné domluvit se i španělsky a v berberských oblastech Berberštinou. Marocká arabština se poměrně značně odlišuje od arabštiny, která se používá v ostatních muslimských zemích.

Z cesty samozřejmě napíšeme reportáž, budou fotky, suvenýry, možná bychom mohli pro přátele uspořádat prezentaci fotografií na plátno s výkladem, ovocnými nektary a dobrým jídlem.. ale to až po návratu.

Fotografie jsme si zapůjčili ze serveru Bikebase z cestopisu Pavla Brabce z jeho cesetopisu Maroko 2006. Po navratu se muzete těšit na naše vlastní aktuální komentované fotky.

 

no images were found

 

odkazy na další Expedice Brain Racing

..expedice Ukrajina 2009 1. díl…

..expedice Ukrajina 2009 2. díl…

..expedice Ukrajina 2009…