DENTALIVING.de 3 Stunden GEC BRNO 2013 – poslední tříhodinovka Czech/German Endurance Cup

Po odpočinkovém srpnu přišlo docela nabité září. Čekaly nás dva závody endurance. Jednak již odjetá šestihodinovka v Mostu společná s Deutsche Langstrecken Meisterschaft, tedy DLC a druhak 🙂 …tříhodinovka GEC/CEC Brno.

Dentaliving GEC Brno Bikepromotion Endurance 2013

Plán byl potrénovat během dopoledních jízd a zároveň spolu s Radkem Lamichem využít data z Mostu a dotáhnout základní nastavení Hondy, ze keterého bychom mohli do budoucna vycházet. A to se nakonec skutečně podařilo a Radek si na Hondě střihnul nejrychlejší čas. Ovšem všechny deklasoval tentokrát Julian, který tam střelil skoro o 4 sekundy rychlejší čas. Kdo pojede kvaldu bylo okamžitě jasné.

Dentaliving GEC Brno Bikepromotion Endurance 2013

Protože Julian zajel rychle v tréninzích a taky kvaldu, vše na jetých Dunlopech D212, tedy již notně plíseň, bylo nutné aby startovala Honda. Julianova Kawasaki by se do startu nestihla přezout. Honda jak známo hůře, nebo prostě déle startuje. Tentokrát jsme proto s Vašíkem mechanikem změnili strategii. Vášo, až chytne, řízni do mě, ja to nikdy neslyším, zda už točí nebo ne. Ale Honda tentokráte chytla neobyčejně rychle, a Jarda stihnul předjet snad polovinu pole, než ho tam někdo zavřel a musel na brzdy, aby nedošlo si neustlal. Takový strat Honda za poslední dva roky nepamatuje. Vašík ovšem start podpořil skutečně mohutnou mohutnou herdou do zad, Jarda si ji určitě pamatuje ještě dnes… 🙂

Dentaliving GEC Brno Bikepromotion Endurance 2013

Dále jízda probíhala standardně, podle domluvy najíždí Julian na Kawě do druhé rundy a pak následuje radek na Hondě. Bohužel se ale po pár kolech vrací, dává znamení na trati a v dalším kole zajíždí, což nevěstí nic dobrého. Julian ještě honem dopíná Hondu a pokračuje dál – tentokrát skutečně pánsky, téměř bez přestávky odjezdí kompletně svoji dávku. V depu se snažíme zjistit co se mohlo stát a hádáme prošlehnutý konektor stojánku, který žel nejde najít. Nacházíme ovšem krabbičku jednotky rychlořazení která je téměř propálená, protože se dotýká baterie. Hurá, problém nalezen! Rychle zaizolovat, ovoláváme Juliana a Jarda vyráží na trať. Bohužel po třech kolech stejný scénář, na výjezdu z esíčka pod kopcem k boxům motor vynechává kousek před omezovačem na trojku a náš jezdec má štěstí že se udržel v sedle. Takže okolo boxové uličky projíždí u zdi a gestikuluje, že je zle a v dalším kole zajíždí do boxu.
Tentokrát si Julán dává skutečně pánskou porci endurance okruhového jezdení, hrozí mu totiž, že bude nucen dojet poslední třetinu komplet sám. V depu se pak horečně pracuje. Nahlas se přemýšlí, co může být za problém a docházíme k závěru, že minulý závod se jezdil 4 hodiny v hustém dešti a to mohlo zanechat na elektroinstalaci následky. Tedy honem kompletní kappoty dolu, dokonce airbox, abychom se dostali až k nejchráněnější elektronice, všechny kontakty se musí ošetřit. Pokud se to stihne rozumně, možná se Honda ještě sveze. A skutečně, půl hodiny před koncem je Honda připravená a Julian se má vrátit do boxu. Naštěstí sleduje signalizaci a poslušně se vrací a Radek najíždí s tím, že na posledních deset minut se ještě sveze Jarda, vždyť dnešní den na Hondě nenajel ani 40 minut. Radej tedy před koncem střídá a Jarda dojíždí symbolicky do cíle.

Dentaliving GEC Brno Bikepromotion Endurance 2013

Honda nakonec opět fungovala bezvadně a my se ještě honem přesunujeme k obligátnímu mini promo focení, tentokrát s charizmatickou Martinou. V předvečer posledního záříjového víkendu je nádherné světlo, na focení optimální… 🙂

GEC Brno Bikepromotion Endurance 2013 Jiri Kubecek v objeti Messaliny

Letošní sezóna byla skvělá, díky všem našim partnerům tým Brain racing odjel jak seriál GEC tak i několik podniků Českého poháru přírodních závodů, kde Radek Lamich v prvních dvou podnicích na Slováckém okruhu a při 300 ZGH v Hořicích zvítězil a při dalším závodě na Czech TT opět v Hořicích téměř o 2 sekundy pokořil letitý rekord trati.

Dentaliving Bikepromotion GEC Brno Endurance team Brainracing

Martina – výrazná a charizmatická…

Dentaliving Bikepromotion GEC Brno Endurance team Brainracing

Endurance team BrainRacing.eu v týmových kombinézách na míru klečí u svých strojů.

Kawasaki GPZ 1000RX Brno exhaust sound fun riding BrainRacing

 

Následující den se nesl ve znamení dojíždění pneumatik a zábavy. Především jsme provětrali týmový showbike – youngtimera – týmovou Kawasaki GPZ 1000RX, kterou tým během zimy zrekonstruoval a bylo opravdu na co se dívat. Aby toho nebylo málo, pořidili jsme takoé důstojného boxového scootera, Aprilii RS125 Chesterfield. Tu jsme dovezli zpět na brněnskou trať před čtvrtou hodinou a zbývaly dvě hodiny Open Pitalne.

Konečně došla řada také na mechaniky, jak bylo slíbeno a jak je pravidlem již od první sezóny. Poslední závod je vždy akcí, kde jezdí také mechanici. A tak se Vašík, který si zapomněl svoji kombinézu zkusil nasoukat do staré žluté Jardovi kombinézy Yamaha 😀 …že to asi nebyl nejlepší nápad naznačil již odlétnuvší patent na kalhotech a složité zapínání bundy, ve které Vašík vězel bez páteřáku. Ne, opravdu to nešlo – Vašik se ve třetím kole vrátil celý nešťastný, že v této kombinéze nejde jet. A že ho Honda vůbec nebaví, že není zvyklý na velké motory a že chce na trati jezdit na té Aprilce co jsme přivezli. Domluvili jsme se, že z Juliana stáhneme jeho o dvě čísla větší kombinézu, ta že Vášovi musí pásnout. V mezi čase si novou hračku, boxový skútr na příští sezónu vyzkoušel Jarda, ve čtrvtém kole ale poslušně zajíždí, aby se ten Vašik aspoň trochu projel. Vašik sedá natěšený na Aprilku v Julianově kombinéze a vrací se snad až po půl hodině, s přiblble šťastným výrazem ve tváři, jak jsme ho letos už hodně dlouho neviděli… 🙂 Prostě rohlík od ucha k uchu…zábava jak se patří. Tenhle scooter asi ještě nadělí spoustu radosti…