Cukroušův mazec – Jiří Chudomel si vyjel 3. místo za Brainracing.eu cycling a celkově 5.

Sportovní klub Brainracing.eu je centrem motorsportu a tělovýchovy. Samozřejmě, primární zábavou pro nás je vše co spaluje palivo. Ale abychom se na strojích udrželi, je třeba také trénovat svá těla. Jednou z možností jsou také cyklistické závody. A tady drží “žlutou vlajku” nejvýše Jiřina. Přečtěte si retrospektivně jeho report ze závodu.

Jiri Chudomel Cukrousuv Mazec Bikeracing.eu Cycling

Tak a další závod co mám za sebou je „Cukroušův mazec“, který se jel v Praze – Zbraslav. Výhoda je, že to mám cca 20 km od domova, takže ideální vzdálenost na rozjetí před závodem a vyjetí laktátu ze svalů po závodě a odpadá nutnost dopravovat se autem.

Cukroušův mazec se jel letos potřetí v historii, takže je to novodobý závod. Zatím mám odjety všechny ročníky a opět bylo na výběr ze dvou tratí 69 km nebo 35 km. Předchozí ročníky byla vždy zvolena delší varianta, ale letos jsem se rozhodl, že zkusím tu rychlejší kratší trasu 35 km.

Před samotným závodem se mi nepodařilo protlačit se mezi jezdce postavené u startovní čáry, abych měl výhodu rychlého startu, ale byl jsem zhruba v první třetině startovního pole. Ze začátku jsem si myslel, že to nebude až taková nevýhoda, ale opak byl pravdou. Hned po startu se jelo do kopce a velmi rychlé tempo a jelikož jsem byl hodně vzadu, tak mi okamžitě kvalitní soupeři odjeli a nezbylo než se proplétat mezi spoustou závodníků a ztrácet drahocenný čas. Zkušenost praví, že jakmile Vám ujede přední vlna závodníků, tak už se to velice špatně dotahuje a pokud ještě vepředu závodníci spolupracují a střídají se na rovných úsecích na špici, je jasno.

Ten den se mi jelo hodně dobře a trať mi vyhovovala profilem i terénem. I přes tato pozitiva se mi už přední jezdce dotáhnout nepovedlo. Trochu nešťastné bylo, že jsem jel skoro celý závod sám a nikde nebyla možnost se za někoho „zahákovat“ a trochu si za někým odpočinout a spolupracovat, aby se člověk netrápil sám proti větru atd. Asi v půlce závodu jsem se dopracoval do první desítky závodníků. V posledním kopci už začalo některým závodníkům docházet, tak se mi podařilo se ještě posunout o nějaké to místo výš.

Nakonec jsem dojel na celkovém 5.místě a bylo z toho 3.místo v kategorii „muži 30-39 let“.

Celkově to hodnotím jako vydařený závod a mám radost, že jsem mohl stát na stupních vítězů :o)