Cukroušův mazec 2015 – Jiří Chudomel 1. místo ve třídě a celkově 7. místo!

Cukroušův Mazec 2015 je dalším tradičním a naším Jirkou oblíbeným závodem, kde po malém zaváhání nemohl chybět. Výsledkem bylo 1. místo v kategorii CYKLISTA DĚDEČEK  a celkévě skvělé 7. místo! Jiří Chudoměl zraje jako dobré víno i jako cyklista.

Cukroušův Mazec 2015 - Jiří Chudomel Brainracing.eu

Ahoj příznivci sportu a MTB zvlášť!
Letošní rok na svátek práce 1.5.2015 jsem opět nevynechal závod „CUKROUŠŮV MAZEC„. Zatím mám odjety všechny ročníky od založení tohoto novodobého závodu, ale tentokrát moc nechybělo a došlo k absenci mé maličkosti.
V letošním roce se odjel už úctyhodný 4. ročník. Panečku :o) To nám to ten čas letí…

Opět bylo na výběr ze dvou variant tratí, 69 km a 35 km a já zvolil kratší variantu. Důvod byl ten, že závod je opravdu dost náročný převýšením a delší varianta spočívá v tom, že závodník jede dvě stejná kola. Jen 1 km chybí, protože se vynechává část zaváděcího kopce na trasu od startu. Všichni co dojeli do cíle se shodli v tom, že do druhého kola by se nikomu nechtělo. Zažil jsem osobně již 2x v předešlých ročnících, kdy jsem jel dvě kola a potvrzuji – všeho s mírou.

Na letošní závod nevypadalo počasí vůbec dobře. Musím se i přiznat, že jsem ráno volal kamarádovi a řekl mu, že nikam nejedu i za cenu ztráty zaplaceného startovného.
Byla opravud zima a pršelo jako z konve. Kamarád mi pořád říkal, že to bude dobré, ať nejsem Barbínka :o) Nakonec tedy podléhám kamarádovu nátlaku, ale na závod se dopravím autem. Na místě uvidím a rozhodnu se podle aktuální situace. Většinou na tento závod jezdím na kole, protože to nemám od domu daleko. Po dojetí autem na místo bylo i relativně slušné počasí a déšť ustal. Bylo sice chladno, ale trať byla celkem suchá, protože předešlé dny byly slunečné a země vyprahla.
Padlo rozhodnutí do závodu nastoupit a teď již vím, že jsem udělal velmi dobré rozhodnutí. Jsem rád, že jsem to ráno nezabalil, protože moc k tomu nechybělo a zůstal jsem doma u TV.
Na start krátké trati se nás postavila skoro celá stovka závodníků. Z předešlých let jsem věděl, že není dobré stát hluboko ve startovním poli. Start je hned do kopce a nechtěl jsem dopustit, aby mi zase čelo závodu odjelo.
Hned po startu se utvořila vepředu malá skupinka  závodníků která diktovala tempo závodu. Já jsem se snažil usilovně do této skupinky dostat a zkusit s nimi odjet aspoň část závodu. Po pár minutách od startu jsem měl stále skupinku uprchlíků na dohled a skoro to vypadalo, že se mi podaří skupinku dojet.  Už jsem skoro i byl v háku, ale nedopadlo to… nastavené tempo jsem nebyl schopen dlouhodobě udržet. Skupinka se mi začala vzdalovat a já jí mohl jen popřát „šťastnou cestu“ bohužel bez mojí účasti. Starty závodů se za poslední roky změnily a jede se „full gas“ od začátku a málo kdo takové tempo vydrží. Když mi skupinka kvalitních závodníků odjela, byl jsem trochu zklamaný, ale s vědomím, že se nacházím na dobré pozici do desátého místa, což nebylo vůbec špatný. Nakonec jsme utvořili tříčlennou skupinu a i tady jsem byl rád, že jsem udržel nastavené tempo. Kluci ve skupině byli mladí (15 a 29 let) a letěli jak o život. Chvílema jsem myslel, že ani zde nemám co dělat. Nebyl jsem ani schopen střídat čelo skupinky, protože jsem byl vůbec rád, že sotva držím v háku nebo pár metrů za nimi. V podstatě se ani celý závod nic moc nedělo a ke konci závodu jsme začali předjíždět závodníky z dlouhé trasy co měli start 20 minut před námi. Ke konci závodu už mlaďasům začalo docházet a já měl sil ještě relativně dost takže jsem jim nakonec ukázal záda. Přišlo mi to trochu nefér z mojí strany, když mě celou dobu táhli, ale i já jsem zažil podobné situace z jejich pohledu.  To prostě k cyklistice patří. Jelikož jsme byli každý úplně z jiné věkové kategorie, tak nikdo nebyl zklamaný.
Dojel jsem si pro celkové 7.místo a 1.místo v kategorii.

Oproti loňskému roku jsem si pohoršil v celkovém pořadí o 2 místa, ale to mě nemusí mrzet, protože za veterány beru první „zlato“, tak mám radost  v vydařeného závodu 🙂