ČTT Czech tourist Trophy Hořice 2013 – oldtimers sidecars and new bikes road racing

Fotogalerie a minireport z červnového road racingového závodu v Hořicích. Opět ty Hořice, tentokrát česká turist trofy – Czech Tourist Trophy Hořice 2013 – ČTT.

Radek Lamich jezdící v barvách týmu Brainracing.eu ve třídě 125 SP vyhrál první dva závody na Slovácku a 300 ZGH Hořice. Ve třetím závodě po tréninzích opět stál na pole position. Do závodu vystartoval jako první a závod do poloviny také nesmlouvavě vedl. Soupeřům každé kolo naděloval desítky metrů. Již v prvních kolech se mu splnil jeho sen pokořit letitý, notně vousatý rekord hořické trati pro kategorii dakšnů, který měl hodnotu 2:40. Nový rekorní čas měl hodnotu 2:39.

Ale pak přišel problém. Radek byl v jedné zatáčce dlouhý a dostal se až na venkovní roletu. Výsledkem byl krom tancujících řidítek od dorazu k dorazu také spadnutý řetěz na jeho Aprilii RS125. Naštěstí se udržel v sedle a zatímco si jel Sedlo Miroslav pro vítězství v závodě, řetěz se nasadil a mohlo se pokračovat. Radek rozzlobeně vyrazil na stíhací jízdu a v návalu adrenalinu mu v Lukaveckém vracáku ujelo přední kolo. Smyk po předku standardně znamená nekompromisní STOP. Tady se ukázalo mistrovství Radka Lamicha, když se mu podařilo motorku narovnat, ta se chytla a on mohl bez pádu pokračovat v závodě.
Radek vyprávěl: „Tady jsem to pak nejdřív vydejchal a teprve potom znova začal tahat.“

A toho hefta tahal skutečně kvalitně. V předpodledním kole si totiž svým časem 2:38.9 vyjel nový traťový rekord, čímž starý vousatý záznam pokořil téměř o 2 sekundy! Konečné umístění na 12. místě znaméná dojezd na bodech a radost z překonání rekordu na konci nemohla zkazit ani škobrtnutí v rámci šamnpionátu.

Gratulujeme a chováme veliký respekt! 🙂

A příští týden se těšíme na Radka, jak bude vyučovat na Brněnském Masarykově okruhu kluky z Endurance týmu Brainracing.eu

Brain racing Photografy CTT Czech Tourist Trophy Horice 2013 Radek Lamich

Každý závodník má své rituály. Radek si na startu rád zdřímně pod deštníkem. Pomáhá mu to naladit svoji mysl na závod kompletně, včetně podvědomí.

Radek Lamich zažívá skvělou sezónu, první dva závody vyhrál, ve třetím závodě překonal letitý rekord trati. Starý rekordní čas je překonán téměř o 2 sekundy časem 2:38.9!

Respekt!!! Není nad kvalitní spánek před výkonem… 🙂

Czech tourist trophy Horice 2013 CTT 125 SP start Radek Lamich s Umbrella girls a mechanikem

Brain_Racing_-_Czech__Tourist_Trophy_2013_38

Marek Červený dominoval závodům třídy do 600 ccm. Startoval ze druhé pozice a do závodu díky opakovaným startům 3x vyrazil jako první s nosem vpředu

Velice rychle však vždycky byl předjet ukrutně rychlým Kamilem Holáněm. Výkon jeho litrové Yamahy je samozřejmě pádný argument. Márovi pak neustále poodjížděl a tomu nestačil ani extrémně agresivní styl, kdy svoji Yamahu R6 vedl na hraně fyzikálních možností.

CTT Czech Tourist Trophy Horice 2013 Kamil Holáň absolutní vít+z

Kamil Holáň mává divákům a traťákům po svém zaslouženém vítězství na hořickém okruhu. V neděli na něj neměl nikdo ani z vlaku

Domácí matador Tomáš Mysliveček zajel krásný závod ve dvou kategoriích, v dakšnech, neboli třídě 125 SP a v největší třídě volná nad 600, tedy v litrech.

Brain racing photografy ČTT Czech Tourist THořice 2013

Domácí matador Tomáš Mysliveček si závody užívá

Brain racing Photografy CTT Czech Tourist Trophy Horice 2013

Jindra Slavík na twinu před Pavlem Jančíkem na monu.

Brain_Racing_-_Czech__Tourist_Trophy_2013_Supertwin Jindra Slavik Suzuki 650

BrainRacing Czech Tourist Trophy 2013 Supertwin Jindra Slavik Suzuki 650

BrainRacing Czech Tourist Trophy 2013 Supertwin Michal Indy Dokoupil

Michal Indy Dokoupil jel ve twinech úplně jinou ligu než zbytek pole. Bohužel mu technická závada vystavila tradiční hořickou stopku. Michal má opravdu smůlu a v Hořicích téměř pravidelně nedojíždí do cíle.
O Michalovi je známo, že šestistovku nechal stát, protože byla „načatá“ z Manu. Zdá se, že ani twiní Kawasaki se ještě zcela nevzpamatovala.

Měli jsme možnost strávit chvilku s obrovským sympaťákem, německým Niklasem Pfeifferem. Pokud si pamatujete, že měl Indy problém s motorem pro svůj motocykl kategorie supertwin, na kterém si nakonec dojel pro bronzového Merkura, pak vězte, že Indy dostal motor právě od tohoto v tmavě zelených britisch racing green barvách jezdícího padesátníka. Po smrti Niklasova pětitýdenního syna je s Indym osud svedl dohromady. Michal potřeboval motor. Niklas, který si motory připravuje sám, zrovna nikde nezávodil a ke věci prohlásil: „…byl jsem zvědavý, jak by si můj motor vedl mezi absolutní špičkou, pokud by ho pilotoval řidič patřičné úrovně. Řekl jsem Indimu, že mu motor zapůjčím, ale on mě okamžitě odmítnul, že to nemůže přijmout. Povídám mu, Indy, pro mě to bude čest, pokud bys s mým motorem na TT na Manu závodil. Byla by to také pocta pro mého syna, který v pěti týdnech zemřel.“ ..výsledek už dnes všichni známe.

Videorozhovor s Niklasem z ČTT připravujeme.

Niklas Pfeiffer supertwin Kawasaki ER6 ČTT Czech Tourist Trophy Hořice 2013

Niklas Pfeiffer supertwin Kawasaki ER6 ČTT Czech Tourist Trophy Hořice 2013 Brain racing motogpnews CZ

Brain_Racing_-_Czech__Tourist_Trophy_2013_Tomik Urbanec Supermono

Tomík Urbanců měl smůlu již v tréninzích. Smyk předního mu tak vystavil předčasnou stopku do závodu.

Brain_Racing_-_Czech__Tourist_Trophy_2013_Lukáš Bělič Yamaha 350 BT

Stará technika má své kouzlo a tyhle třistapadesátky Yamahy umějí nadělat spoustu radosti…

Brain_Racing_-_Czech__Tourist_Trophy_2013_sidecars oldtimers

Sidecars je zvláštní podívaná na kterou se všichni těší. Dosud byly vždy vyvrcholením závodní neděle na hořické ČTT. V letošním roce však převzala pozici nejatraktivnějších závodů společná třída volná do a nad 600

Brain_Racing_-_Czech__Tourist_Trophy_2013 sidecars oldtimers

Sidecars jezdí v závodě společně všechny třídy a ročníky

Více fotografií naleznete v galerii zde:

no images were found

Motoforza - kapoty a příslušenství pro motorsportMBW - závodní jednodílné motocyklové kombinézy na míru