BIKE TRANS POŘÍČÍ – Jiří Chudomel si vyjel 7. místo za Brainracing.eu cycling

Sportovní klub Brainracing.eu je centrem motorsportu a tělovýchovy. Samozřejmě, primární zábavou pro nás je vše co spaluje palivo. Ale abychom se na strojích udrželi, je třeba také trénovat svá těla. A tady drží „žlutou vlajku“ nejvýše Jiřina. Přečtěte si retrospektivně jeho report ze závodu Bike Trans Poříčí.

Foto: Michal Bednář

Jiri Chudomel Bike Trans Porici Bikeracing.eu Cycling 00

Jedním ze závodů, které jsem ve žlutém dresu týmu Brainracing Cycling jel byl také „BIKE TRANS POŘÍČÍ – O pravý Žižkův kalich“.
Také zde se jedná o celkem nový závod, pořádaný od roku 2009. Osobně jsem tento závod jel teprve podruhé. V roce 2012 se podařilo 12.místo. Rok 2013 se tento závod absolvovat nepodařilo, na programu byl celý seriál KOLO PRO ŽIVOT a termín kolidoval s jiným podnikem ve zmíněném seriálu.
Bike Trans Poříčí patří spíše mezi ty menší podniky a na tomto závodě se nás do řad startujících postavilo 63 mužů, 11 žen a 5 dorostenců. Ohledně organizace závodu musím zmínit následující. Velice povedená a zábavná akce! Vřele tento závod doporučuji – dejte si Bike Trans Poříčí – dejte si trochu do těla.
Start mi vyšel dobře a byl jsem mezi prvními závodníky, co vystartovali na trať. Bohužel kvalita vedoucích borců byla vyšší než mé maličkosti, takže mi brzy, zcela nesportovně ujeli. Přesto se vydařilo zůstat bezpečně v první desítce celkového pořádí, což nebylo vůbec špatný. Bike Trans Poříčí vede celkem dost obtížným terénem. U Svárovského potoku nutno nemilý kus pěšky, pro zvýšení napětí po velkých kamenech, které skoro vůbec nekloužou. Přiznávám, podmínky byly mnou pociťovány jako lehce suboptimální, přeci jen běh v cyklistických tretrách je vykutálená zábava. V běhu nejsem moc velký rychlík, a běh s kolem mi vyhovuje ještě kapánek méně. Tato pasáž mě tudíž stála poměrně dost času. Pro jistotu si tuto disciplínu všichni závodníci mohli zopakovat 2x, závod je totiž vykutáleně vypsán na dvě kola. Ovšem, podmínky jsou pro všechny stejné, takže brek, ba ani pláč by nepomohli. Tyto úseky k MTB závodům patří. A ve finále je člověk rád, když se tyto libůstky podaří překonat bez poškození tělesné schránky i materiálu.
Na inklinovaném úseku mě pár jezdců předběhlo, což mi na psychické pohodě moc nepřidalo. Občas jsem si v duchu milé pořadatele, kteří jinak odvedli velmi slušnou práci :-), prostě jsem na ně klel jak dlaždič, ba až jsem jim spílal, ovšem bez efektu na výsledek. Nakonec se tyhle zlořečené běhavce co mě předběhli u potoka podařilo zpátky předjet na trati, což samozřejmě hned zvedne náladu…
Letošní BIKE TRANS POŘÍČÍ se povedlo dojet na 7.místě celkově, což nepovažuji za úplně nejhorší výsledek a je to zlepšení o 5.míst oproti roku 2012.
Opět to hodnotím jako povedený závod a těším se, že si to tu dám příští sezónu znovu. Musím ale do příštího roku zlepšit chůzi s kolem v těžkém terénu :o))

Zdravím Vás

Jirka

Výsledky najdete po kliknutí na odkaz níže:
http://www.biketransporici.cz/vysledkova-listina/

Jiri Chudomel Bike Trans Porici Bikeracing.eu Cycling 002

Foto: Michal Bednář