Alpe Adria Slovakiaring 1 2016

 

Slovakiaring  Alpe adria 13.-15.5.

Slovakiaring – to jsou první dva závody letošního evropského šampionátu Alpe Adrie, kterého se účastníme. Nad Slovakiaringem už od příjezdu panovalo proměnlivé počasí a v několika trénincích tak nebylo jasné, zda nasadit mokré nebo suché gumy.

elektromocek_titulkaKM-elektro-logo288-04

 

Video: Alpe Adria Slovakiaring 1 2016 125SP Race2

Video: Slovakiaring 1 2016 125SP Race1

 

V deštivé kvalifikaci zvítězil favorit letošní sezóny, Mistr Alpe Adria z roku 2014 Ital Danilo Digiorgio. Za ním se umístili Chorvaté Zidarič a Petric. Radek Lamich na vodě vyjezdil 6.místo na startu. Sobotní závod se jel na osychající trati a většina jezdců, stejně jako my, ponechala mokré pneumatiky, což ovlivnilo dosahované časy. Radek si během pěkného závodu vybojoval 4.místo.

Radek Lamich - Peter Rauch pospolu Alpe Adria Slovakiaring

Radek Lamich - Alpe Adria Slovakiaring

V nedělním závodě opět od startu ujel Ital Digiorgio, Radek ztratil na startu a v prvním kole, kdy mu v technické pasáži na studeném asfaltu uklouzlo přední kolo a Radek lehl na zem, po znatelném obláčku dýmu od klouzající přední gumy se kolo chytlo a Radek s velkým štěstím zůstal na trati, nicméně přišel o 2 pozice.

Alpe Adria Slovakiaring Radek Lamich - Denis Petric - Peter Rauch pospolu

Po následném souboji ve skupině s Miloticem,  Petricem, Rauchem a Barusem vybojoval první letošní pódium (3.místo) a společně s Chorvatem Petricem doplnili na pódiu vítěze Digiorgia.

 Alpe adria Slovakiaring Radek Lamich 3. misto bedna

Radek Lamich: „Na první závodní víkend AA jsem se velice těšil. Až na závodech jsem se dozvěděl některé letošní změny pravidel, mezi které spadá i zákaz používání dvou motocyklů – jednoho na sucho a druhého na vodu. Toto pravidlo není úplně směrem ke zvyšování bezpečnosti, ale musíme ho respektovat a tak jsme několikrát na víkend přehazovali kola ze suchých na mokré a obráceně a druhá motorka stála v koutě. V obou závodech jsem si výborně zabojoval s množstvím soupeřů, ze kterých bych vyzdvihnul Adama Baruse, který jako nováček třídy předvádí fantastický výkon a má velice pěkný jezdecký styl do kterého přidává i efektní tahání loktů po zemi pro fotografy. Z prvního dvojzávodu si odvážíme důležité body za 3.a 4.místo a množství informací potřebných k další práci na motocyklu. Do příštího závodu, což není nic menšího než 300 ZGH, které se konají v Hořicích, již zbývá pouze týden, proto bych rád všechny fanoušky pozval na tento skvělý závod i na návštěvu našeho zázemí v depu.“

 

Radek Lamich - Denis Petric - Peter Rauch pospolu 1

 

no images were found